Kategorie

Telefon:604 678 334

Skontaktuj się z naszą infolinią

Infolinia czynna w godzinach 8:00 - 20:00.

Regulamin zakupów w sklepie internetowym www.LaDecora.pl  Przedsiębiorstwa Wielobranżowego "KONKRET".

1. Sklep internetowy www.LaDecora.pl jest własnością Przedsiębiorstwa Wielobranżowego "KONKRET" Andrzej Marcinowski i mieści się w Pile przy ulicy Lutyckiej 60A.

2. Sklep prowadzi sprzedaż internetową, na którą zamówienia składa się za pośrednictwem sieci Internet pod adresem: www.LaDecora.pl . Zamówienia można składać 24h/dobę, 365 dni w roku.

3. Wszystkie oferowane w sklepie internetowym firmy "KONKRET" produkty są wolne od wad fizycznych i prawnych oraz od zobowiązań wobec osób trzecich. Wszystkie produkty zostały legalnie wprowadzone na polski rynek.

4. Wszystkie podane ceny (przy zdjęciach z produktami) w sklepie internetowym firmy "KONKRET" są wyrażone w złotych polskich i są cenami brutto (zawierają podatek VAT).

5. Na wszystkie towary sprzedawane w sklepie internetowm firmy "KONKRET" wystawiamy faktury VAT lub paragony. Osoby fizyczne dostają paragony, a firmy faktury VAT z danymi firmowymi podanymi przy rejestracji.

6. Warunkiem koniecznym do realizacji zamówienia jest dokonanie rejestracji w systemie za pośrednictwem strony internetowej www.LaDecora.pl firmy "KONKRET". Podanie numeru telefonu oraz adresu e-mail jest niezbędne do potwierdzenia przyjęcia i potwierdzenia realizacji zamówienia. Każde zamówienie przyjęte do realizacji zostanie potwierdzone telefonicznie lub drogą elektroniczną.

7. Zamówienia, co do których istnieją jakiekolwiek wątpliwości będą weryfikowane przez obsługę sklepu, zamówienie takie może zostać anulowane przez firmę "KONKRET" . Zamawiający zostanie poinformowany o tym fakcie.

8. Zamówione wyroby w sklepie internetowym firmy "KONKRET" dostarczane są transportem własnym lub za pomocą firm kurierskich.

9. W przypadku zamówień hurtowych firma "KONKRET" zastrzega sobie prawo do wydawania zamówionego towaru w oryginalnym fabrycznym opakowaniu zbiorczym. Dopuszcza się więc tolerancję +/- 10% co do ilości sztuk zamówionych, a tych sprzedanych.

10. Ogólne informacje dotyczące warunków zakupów:

10.1 Koszty dostaw: Kupujący może być obciążony kosztami dostaw, zależnymi od Podmiotu kupującego oraz od wartości składanego zamówienia. Wystawiana przez firmę "KONKRET" faktura VAT lub paragon uwzględnia sprzedane wyroby oraz kwotę refaktury za usługę spedycyjną od firmy transportowej.

10.2 Zakupy osób fizycznych:

Zakupy osób fizycznych w sklepie internetowym firmy Konkret są obciążone kosztami dostawy jeżeli ich wartość jest niższa niż 250pln brutto. Koszt przesyłki jednej paczki gabarytowej o wadze do 30kg to kwota 25pln brutto. Dodatkowo pobranie kosztuje 5pln brutto. Przy zakupie powyżej 250pln brutto wysyłka GRATIS.

10.3 Zakupy firmowe (kwiaciarni, galerii, sklepów ogrodniczych/wielobranżowych, hoteli, restauracji, etc.):

Zakupy firmowe (kwiaciarni, galerii, sklepów ogrodniczych/wielobranżowych, hoteli, restauracji, etc.) w sklepie internetowym firmy Konkret są obciążone kosztami dostawy jeżeli ich wartość jest niższa niż 1500pln brutto. Koszt przesyłki jednej paczki gabarytowej o wadze do 30kg to kwota 25pln brutto. Koszt przesyłki jednej palety euro to 200pln brutto. Dodatkowo pobranie kosztuje 5pln brutto. Przy zakupie powyżej 1500pln brutto wysyłka GRATIS.

10.4 Zakupy firmowe (hurtowni, stoisk giełdowych, etc.):

Zakupy firmowe (hurtowni, stoisk giełdowych, etc.) w sklepie internetowym firmy Konkret są obciążone kosztami dostawy jeżeli ich wartość jest niższa niż 3000pln brutto. Koszt przesyłki jednej palety euro to 200pln brutto. Dodatkowo pobranie kosztuje 5pln brutto. Przy zakupie powyżej 3000pln brutto wysyłka GRATIS.

10.5 Powyższe zestawienie kosztów dostaw dotyczą wysyłek na terenie Polski. Ceny dostaw poza teren Polski są ustalane indywidualnie i są zgodnie z wyceną którejś z międzynarodowych firmy kurierskiej (GLS, DHL, Raben).

 

11. Czas realizacji zamówień:

11.1 Czas realizacji zamówień zależy od podmiotu kupującego, wielkości zamówienia i formy płatności. Firma spedycyjna zobowiązuje się dostarczyć przesyłkę w ciągu 48h od momentu jej wydania z magazynu firmy "KONKRET".

11.2 Dostawy zamówień do osób fizycznych: Wszystkie zamówienia realizowane są po uzgodnieniu formy płatności. Czas realizacji zamówienia wyniesie do dwóch dni roboczych od momentu zaksięgowania wpływu pieniędzy na koncie lub ustalenia pobrania.

11.3 Dostawy zamówień do firm: Wszystkie zamówienia realizowane są po uzgodnieniu formy płatności. Czas realizacji zamówienia wyniesie do trzech dni roboczych od momentu zaksięgowania wpływu pieniędzy na konto lub ustalenia pobrania.

11.4 W przypadku braku towaru w magazynie Zamawiający jest informowany o tym fakcie i związanym z tym wydłużeniem czasu realizacji zamówienia. Jeżeli Zamawiający nie wyrazi zgody na wydłużenie czasu realizacji zamówienia może całkowicie zrezygnować z zamówienia bądź też zrezygnować tylko z pozycji, która wydłuża czas realizacji zamówienia.

 

12. Ogólne informacje dotyczące warunków zwrotów:

12.1 Zwroty osób fizycznych:

Możliwość odstąpienia od umowy dotyczy wyłącznie osób fizycznych - Konsumentów. W sytuacji tzw. zakupu „na firmę” w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, Nabywca nie ma możliwości skorzystania z tego prawa.

Zgodnie z Ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz.U. 2014 r. poz. 827 ze zm.) Konsument – osoba fizyczna, która dokonała zakupu produktów w sklepie internetowym www.LaDecora.pl, może w terminie 14 dni kalendarzowych od doręczenia produktu odstąpić od umowy bez podawania przyczyny.

W tym celu wystarczy, że Konsument zadzwoni (+48 604 678 334) i poinformuje o tym fakcie lub złoży oświadczenie o odstąpieniu od umowy na odległość w formie pisemnej i wyśle je za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: biuro@ladecora.pl z podaniem niezbędnych informacji opisujących zwrot, takich jak: numer zamówienia, imię i nazwisko, artykuł i liczba zwracanych sztuk, kwota zamówienia brutto, numer konta bankowego do zwrotu – w przypadku wysyłek za pobraniem.

Sprzedawca ma obowiązek niezwłocznie przesłać Konsumentowi potwierdzenie otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

Następnie Konsument ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia, w którym odstąpił od umowy, zwrócić produkt Sprzedawcy.

Zwroty prosimy kierować na adres: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "KONKRET" Andrzej Marcinowski, ul. Lutycka 60a, 64-920 Piła, (+48 604 678 334).

Konsument może odesłać produkt przesyłką pocztową, kurierską lub przekazać osobiście w uzgodnionym terminie. Konsument ponosi bezpośrednie koszty zwrotu produktu czyli koszty odesłania Produktu do Sprzedawcy. Sprzedawca nie odbiera przesyłek wysłanych ”za pobraniem”.

Sprzedawca sprawdza przy odbiorze zawartość zwracanej przesyłki i jeżeli wystąpią jakiekolwiek uszkodzenia zwracanego produktu lub produkt będzie nosił ślady użytkowania, Sprzedawca niezwłocznie poinformuje o tym fakcie Konsumenta. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości produktu będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania produktu. Jeżeli zwracany towar zostanie uszkodzony w trakcie przesyłki zwrotnej, Konsument sam musi dochodzić swoich praw na podstawie zawartej umowy z firmą kurierską.

Po akceptacji zwracanego towaru od Konsumenta, Sprzedawca niezwłocznie dokona zwrotu Konsumentowi wszystkich dokonanych przez niego płatności, w tym kosztu dostawy produktu do Konsumenta. Sprzedawca dokonuje zwrotu płatności przelewem na konto, z którego Konsument dokonał wpłaty lub na konto przez Niego wskazane w oświadczeniu o odstąpieniu od umowy, w przypadku zapłaty za pobraniem lub zmiany rachunku bankowego.

12.2 Zwroty firmowe:

Możliwość odstąpienia od umowy dotyczy wyłącznie osób fizycznych - Konsumentów. W sytuacji tzw. zakupu „na firmę” w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, Nabywca nie ma możliwości skorzystania z tego prawa jednakże każda taka prośba o odstąpienie od umowy będzie rozpatrywana indywidualnie.

 

13. Obowiązki w czasie przyjmowania przesyłki:

W czasie dostaw zdarzają się czasami uszkodzenia przesyłek. Firma Konkret wkłada wielki wysiłek w odpowiednie spakowanie produktów do transportu. Nie oszczędzamy na: folIi, przekładkach, kartonach, gąbkach, foliach bąbelkowych, taśmach, naklejkach ostrzegających, etc..

Bardzo prosimy wszystkich naszych Klientów (bez względu czy jesteś osobą fizyczną czy firmą) o: DOKŁADNE SPRAWDZENIE PRZESYŁKI W CZASIE DOSTAWY W OBECNOŚCI KURIERA. Takie zachowanie zwalnia Ciebie z odpowiedzialności za uszkodzony towar.

Drogi Kliencie: Jeżeli w czasie dostawy przy dokładnym sprawdzaniu przesyłki w obecności kuriera stwierdzisz jakiekolwiek uszkodzenia musisz poprosić kuriera o wystawienie PROTOKOŁU USZKODZEŃ. Taki protokół musi zawierać opis uszkodzeń, ich ilość, datę i podpis kuriera z imieniem i nazwiskiem oraz musi zawierać regułkę, że: „przesyłka została sprawdzona w obecności kuriera”. Takie zachowanie zwalnia Ciebie z odpowiedzialności za uszkodzony towar, gdyż dowodzisz, że odbierasz go w stanie uszkodzonym i uszkodzenia nie powstały u Ciebie.

Mając taki dokument od kuriera musisz nas niezwłocznie poinformować o zdarzeniu, a Ty masz dzięki temu prawo do zwrotu Swoich pieniędzy lub masz prawo poprosić nas o kolejną wysyłkę z produktami, które zostały uszkodzone w czasie dostawy. Jeżeli nie dopełnisz obowiązku sprawdzenia przesyłki w obecności kuriera i przyjmiesz przesyłkę z założeniem „że nic się nie stało” to ryzykujesz całą wartością Swojego zamówienia.

Firma Konkret nie rozpatrzy pozytywnie Twojej informacji o tym, że przesyłka dotarła do Ciebie w stanie naruszonym jeżeli nie masz wyżej opisanego protokołu szkody. Dlatego jeszcze raz prosimy SPRAWDŹ PRZESYŁKĘ PRZY KURIERZE bez względu na to jako on bardzo Ci powie, że się śpieszy!!!

 

14. Ogólne informacje dotyczące warunków płatności:

14.1 Osoby fizyczne:

Osoby fizyczne płacą za zamówiony towar i ewentualne koszty dostawy przelewem z góry na podstawie informacji, które wygenerował system w czasie składania zamówienia lub na podstawie e-maila podsumowującego złożone zamówienie lub za pośrednictwem systemu płatności internetowych Przelewy24. Warunkiem wysłania przez nas towarów jest odnotowany wpływ na konto. Osoby fizyczne mogą również skorzystać z opcji zapłaty przez pobranie.

14.2 Firmy:

Firmy płacą za zamówiony towar i ewentualne koszty dostawy przelewem z góry na podstawie informacji, które wygenerował system w czasie składania zamówienia lub na podstawie e-maila podsumowującego złożone zamówienie lub za pośrednictwem systemu płatności internetowych Przelewy24 lub na podstawie faktury proforma, którą możemy wystawić na życzenie po otrzymaniu zamówienia. Stosujemy także formę zapłaty przez pobranie czyli zapłaty przy odbiorze kurierowi firmy spedycyjnej lub zapłatę gotówkową pracownikowi naszej firmy w momencie dostawy. Forma przelewu z odroczonym terminem płatności jest zarezerwowana wyłącznie dla stałych, wieloletnich, znanych nam osobiście Klientów.

 

15. Reklamacje:

Aby mogli Państwo liczyć na pozytywne rozpatrzenie ewentualnej reklamacji, są Państwo zobowiązani do dokładnego sprawdzenia zamówionego towaru w czasie dostawy w obecności Kuriera. Do wszelkich roszczeń reklamacyjnych mają Państwo prawo na podstawie spisanego w obecności Kuriera PROTOKOŁU REKLAMACYJNEGO uwzględniającego uszkodzone produkty. Brak protokołu reklamacyjnego sporządzonego przez Kuriera w momencie dostawy uniemożliwia Państwu jakiekolwiek roszczenia reklamacyjne wobec firmy "KONKRET".

 

16. Ogólne warunki prawidłowej obsługi sklepu:

Aby móc dokonywać zakupów w naszym sklepie i zobaczyć ceny HURTOWE należy się w pierwszej kolejności zarejestrować wypełniając formularz rejestracyjny. Rejestracji dokonujemy w polu REJESTRACJA. Po zarejestrowaniu się system przydzieli Państwu numer klienta i otworzy sklepy wraz z cenami HURTOWYMI. Czas zarejestrowania Państwa w systemie wynosi do 24h. W tym czasie system wygeneruje do Państwa e-maila z informacją, że jesteście Państwo aktywnymi hurtowymi Klientami naszego sklepu. Bardzo prosimy o precyzyjne zapisanie (zapamiętanie) podanego przez Państwa w czasie rejestracji E-MAILA i HASŁA, e-mail i hasło będą Państwo używać każdorazowo do logowania się na naszej stronie. Aby wejść do sklepu z cenami hurtowymi trzeba się zalogować klikając w pole ZALOGUJ SIĘ używając do tego e-maila i hasła wybranego przez Państwa w czasie rejestracji w sklepie. Gdyby były jakiekolwiek problemy prosimy o kontakt w celu szybkiego rozwiązania trudności. Aby ułatwić Państwu korzystanie z naszego sklepu na stronie umieszczona jest wyszukiwarka produktów. Pozwala ona bardzo szybko odnaleźć szukany wyrób.

 

17. Informacje i wszelkie dane w tym (ceny, dostępność, kolorystyka, wzornictwo) znajdujące się na stronie www.LaDecora.pl firmy "KONKRET" nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Każdy klient składając zamówienie za pomocą narzędzia jakim są sklep internetowy firmy "KONKRET" składa ofertę kupna określonego produktu na warunkach podanych w regulaminie. Moment kupna-sprzedaży następuje w momencie ostatecznego potwierdzenia zamówienia w formularzu wypełnianym każdorazowo przy każdym z zakupie w sklepie internetowym.

 

18. Polityka prywatności:

18.1 Polityka przechowywania i warunków udostępniania Państwa danych:

Dokonanie rejestracji w systemie w sklepie internetowym www.LaDecora.pl, którego właścicielem jest firma "KONKRET" Andrzej Marcinowski jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przechowywanie i przetwarzanie danych Zarejestrowanego przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "KONKRET" w celu realizacji zamówień oraz w celach marketingowych (wysyłania informacji handlowych) i jest także wyrażeniem zgody Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu "KONKRET" na udostępnienie danych Zarejestrowanego firmie spedycyjnej w celu realizacji dostawy zakupionego towaru. Dokonanie takiej rejestracji umożliwia także firmie "KONKRET" wypełnienie obowiązków podatkowych polegających na przekazaniu wszelkich potrzebnych informacji handlowych podmiotowi rozliczającemu zobowiązania podatkowe. Administrator sklepu internetowego www.LaDecora.pl firmy "KONKRET" zastrzega sobie prawo do regularnego wysyłania do Państwa newsleterów informacyjnych pod warunkiem, że wyrazili Państwo na to zgodę. Dokonanie rejestracji jest dobrowolne.

18.2 RODO:

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Jesteśmy gotowi, aby chronić Twoje dane na najwyższym poziomie.

Informujemy, że:

Administratorem danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe KONKRET Andrzej Marcinowski, ul. Lutycka 64c/15, 64-920 Piła, NIP: 7642030383, biuro@ladecora.pl, +48 604 678 334.

Twoje dane osobowe będą i są przetwarzane w ramach prawnie usprawiedliwionego interesu administratora danych w celu przesyłania informacji handlowej w formie marketingu bezpośredniego w celu ewentualnego zawarcia umowy handlowej, a następnie w zakresie niezbędnym do wykonywania umowy oraz dla realizacji przepisów prawa. W ramach realizacji tych celów dane będą przetwarzane w szczególności: do kontaktów w związku z marketingiem bezpośrednim, do realizacji zamówień, umożliwienia korzystania ze sklepu internetowego, składania reklamacji i innych niezbędnych czynności takich jak prowadzenie rachunkowości i rozliczenia podatkowe.

Twoje dane mogą być udostępniane odbiorcom, jeżeli będzie to wymagane przepisami prawa, a także w przypadku gdy wymaga tego usługa, którą zamówiłeś.

Twoje dane będą przetwarzane do czasu wycofania zgody na świadczenie usług drogą elektroniczną, a po tym okresie przez okres niezbędny do wykonania umowy i w związku z wykonywaniem umowy oraz przez okres wymagany przepisami prawa.

Masz prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, żądania ich usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz przenoszenia.

Masz prawo do wnoszenia skargi na przetwarzanie swoich danych osobowych do organu nadzorczego (Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych/Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych).

Nie przetwarzamy Twoich danych w celu zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym profilowania. W przypadku potrzeby uzyskania dodatkowych wyjaśnień lub uzyskania dodatkowych informacji można się z nami skontaktować, pisząc na adres biuro@ladecora.pl.

 

19. Informacje o stosowaniu plików cookies:

19.1 Informujemy, że nasza strona www.LaDecora.pl korzysta z plików cookies.

19.2 Pliki cookies zwane także "ciasteczkami" są to pliki tekstowe zapisywane i przechowywane w pamięci urządzenia wykorzystywanego do przeglądania stron internetowych (np. komputer PC, notebook, tablet, palmtop, telefon komórkowy). Z plikami tymi, po ich zapisaniu, łączy się serwer albo serwery uzyskując do nich odpowiedni dostęp.

19.3 Niniejsza strona internetowa www.LaDecora.pl oraz wszystkie jej podstrony korzystają z plików cookies wyłącznie w celach statystycznych.

19.4 Poprzez zmianę ustawień oprogramowania wykorzystywanego do przeglądania niniejszej strony internetowej www.LaDecora.pl i jej podstron, istnieje możliwość określenia warunków przechowywania oraz warunków uzyskiwania dostępu do plików cookies wykorzystywanych przez tę stronę i jej podstrony, w szczególności możliwość całkowitego wyłączenia ich obsługi.

19.5 W celu zmiany ustawień związanych z obsługą plików cookies należy odpowiednio skonfigurować oprogramowanie wykorzystywane do przeglądania niniejszej strony internetowej www.LaDecora.pl i jej podstron. Stosowne informacje w tym zakresie można uzyskać korzystając z pomocy technicznej dla takiego oprogramowania lub kontaktując się z jego dostawcą.

19.6 Brak zmiany ustawień oprogramowania wykorzystywanego do przeglądania niniejszej strony internetowej www.Ladecora.pl i jej podstron, stanowi w myśl art. 173 ust. 2 Ustawy prawo telekomunikacyjne wyrażenie zgody na korzystanie przez tę stronę i jej podstrony z plików cookies w celach wyżej określonych. Bliższe informacje na temat zmian w Ustawie prawo telekomunikacyjne w kwestii plików cookies mogą znaleźć Państwo tutaj: http://up-kancelarie.pl/nowe-obowiazki-serwisow-internetowych-zmienia-sie-zasady-korzystania-z-plikow-cookie/ Przykładowe wypełnienie bardzo szerokich obowiązków informacyjnych dokonane przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji znajduje się tutaj: https://mac.gov.pl/polityka-dotyczaca-cookies-i-podobnych-technologii/

20. Regulamin określa zasady zakupów w sklepie internetowym firmy "Konkret". Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą z regulaminem zakupów w sklepie internetowym firmy "KONKRET".


Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki i dyrektywą UE. Ograniczenie stosowania plików cookies, może wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronie internetowej. OK